29 września 2024

XXVI Niedziela zwykła

1.  Dzisiaj w naszej Diecezji przeżywamy Dzień Modlitw o Trzeźwość.

2. W tym tygodniu w liturgii :

W poniedziałek  -św Hieronima.

We wtorek - św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

We środę - św Aniołów Stróżów.

W Piątek św. Franciszka z Asyżu.

W sobotę – św. Faustyny Kowalskiej.

3. We wtorek  rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych. Zapraszam wszystkich do licznego uczestnictwa. Dzieci, będą otrzymywały obrazki. Nabożeństwa te w dni powszednie będą  o 18:00  najpierw będzie Msza św. a później Różaniec W niedzielę o godz. 15:00 Różaniec i po nabożeństwie Msza św. Różaniec kolejna róża różańcowa prowadzi także w niedzielę o godz.10:00.

4.  W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca października.

• W czwartek spowiedź od godz 17:30. Na Mszę św i Nabożeństwo Różańcowe,  za wst.  bł.  Ks Sitki, o powołania Kapłańskie i za powołanych w naszej diecezji,  zapraszam uczniów klas 6, 7 i 8 w ramach comiesięcznego przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Bardzo proszę o to by rodzice dopilnowali uczestnictwa w tych spotkaniach.
  • W piątek spowiedź i prywatna adoracja od godz. 17:00. Do chorych z posługą sakramentalną udam się od godz. 8:00. Modlimy się za misje i misjonarzy. – Złożymy ofiary na cele misyjne.
  • W sobotę na Nabożeństwo Różańcowe zapraszam Róże Żywego Różańca.
  •

5. Dzieci w ramach comiesięcznej katechezy parafialnej zapraszam w następną niedzielę na Mszę św. o godz.10:30.

6. Od dziś do następnej niedzieli trwają zapisy w zakrystii na pielgrzymkę do Kalwarii w dniu 12 października. Zapraszam do zapisu dzieci, młodzież i dorosłych oraz całe rodziny.

7.  Wszystkim studentom rozpoczynającym Akademicki rok szkolny życzę Bożego błogosławieństwa i opieki MB oraz światła Ducha św.

8Serdecznie dziękuję paniom z Ukrainy, które zatroszczyły się o czystość kościoła. Za tydzień proszę: Nalepka Andrzej, Batko Antoni, Lewicki Marek.

9.  Po Mszach św., można nabywać u ministrantów „Gościa Niedzielnego”.