13 października 2024

XVIII Niedziela zwykła

1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski .  Po  Mszach świętych  kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspomagającą kształcenie młodzieży. Zmiana tajemnic różańcowych dziś na po Mszy św. o godz.7.30. na godz. 15.00 zapraszam na procesję Fatimską i różaniec po procesji Msza św. Składka  za tydzień na potrzeby parafii.

2. Za tydzień w  niedzielę na Mszę św. o 1030  zapraszam młodzież, a po Mszy św. katecheza parafialna dla młodych

3. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie po Mszy o godz.18 00, a niedzielę o 1500. Zapraszam do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

4.W Poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej. Pani dyrektor naszej szkoły oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom Oświaty  z naszej Parafii życzę wielu Bożych łask i opieki Matki Bożej oraz Światła Ducha św. nauczycielom emerytom życzę zdrowia na każdy dzień.

5. W Piątek po Mszy św. spotkanie Grupy Apostolskiej młodzieży. serdecznie zapraszam. W tym dniu przypada patronalne św. Służby Zdrowia. Lekarzom i pielęgniarkom oraz pracownikom służby zdrowia z naszej Parafii składam najserdeczniejsze życzenia.

6. Koło gospodyń i gospodarzy zaprasza na wycieczkę autokarowa na Wawel i do Łagiewnik w dniu 19 Października wyjazd o 7.30 spod Domu Ludowego zapisy u sołtysa.  Pan Wójt zaprasza na targi cieplarniane do w Zbylitowskiej Górze również w dniu 19. Października szczegóły na stronie Gminy.

7. Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich i modlitwie za tych którzy odeszli do wieczności. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii po Mszach świętych. Imiona i nazwiska proszę wpisywać wyraźnie w liczbie pierwszej.

8. Dziękuję rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła na tę niedzielę i za ofiarę na kwiaty. za tydzień sprzątają mieszkańcy naszego domu z Ukrainy.

9. Bardzo zachęcam do czytania prasa katolickiej.