Błonie 80, 33-113 Błonie 

kancelaria@parafiablonie.pl

Nasza 

Parafia

26 marca 2023

V Niedziela Wielkiego Postu

  • Zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali na 15.00. Ofiarami na Gorzkich Żalach dzisiaj i w następną niedziele wesprzyjmy dekoracje ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz świąteczny wystrój Kościoła. Wzorem lat ubiegłych proszę aby do tych ofiar jeśli to możliwe zachęcam Róże różańcowe z naciskiem jeśli to możliwe. Niech nikt nie czuje się do tego zmuszony. Za każda ofiarę składam ogromne podziękowania oraz obiecuje codzienna modlitwę.

  • W następną niedzielę na Mszę o 1030 poświecenie palm Wielkanocnych. zapraszam dzieci z palmami. W uroczystej procesji z palmami wejdziemy do Kościoła. Panów zapraszam do śpiewania Męki Pańskiej. Konkurs na najpiękniejsza palme po Mszy św.

  • W piątek Msza św o 1730 i po Niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej miejscowości. Niezależnie od pogody pójdziemy w plener z racji tego ze ni zapowiadają zbyt ładnej pogody proszę o dobre, ciepłe ubranie i liczny udział W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP z racji I soboty

  • Z racji tego ze nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca nie cieszy się zbyt wielka ilością ludzi z powodu rannej godziny a powinno być to ważne wydarzenie w każdym miesiącu od następnej soboty w I Soboty miesiąca nabożeństwa te będą o godzinie 19.00. Pół godziny wcześniej czyli o 18.30 będzie odmawiany różaniec później Msza św a wszystko zakończy się Apelem. Serdecznie zapraszam wszystkich kto tylko może na te nabożeństwa. Szczególnie zapraszam DSM.

  • W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów aspirantów i Lektorów. Obecność obowiązkowa. Przy tej okazji chce pogratulować Kacprowi Kawula . Wiktorowi Stelmach, Patrykowi Franczak, Maksymilianowi Sas, Hubertowi Beściak, którzy wczoraj z rąk rektora ks Pawła Bogaczyka otrzymali lektorskie Błogosławieństwo. Rodzicom tych chłopców dziękuje za ich obecność przy ołtarzu.

    Na godzinne 11.00 w sobotę zapraszam wszystkich panów i chłopców . którzy w straży przy grobie chcą pełnić w tym roku służbę. Proponuje by byli to również starsi panowie w poborowym wieku, mogą to być również dziewczyny.

  • Caritas rozprowadza baranki, palmy wielkanocne i świece paschaliki.

  • Dziękuję rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę zamiast kwiatów. Na następną niedzielę Wielgus Paweł, Jop Zbigniew, Podstawski Stanisław.

  • Dziękuję za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na ogrzewanie kościoła w kwocie 3005 zł.

 

Kontakt

Błonie 80, 33-113 Błonie

 

+48 609 941 624

 

kancelaria@parafiablonie.pl

Nr konta parafii

 

Parafia w mediach społecznościowych