26 maja 2024

Uroczystość Trójcy Przenajświetszej

1. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała.  Msze Św. według starego porządku niedzielnego - 7:30, 10:30, 15:00- Nabożeństwo Majowe i Msza Św. procesja do czterech ołtarzy na Mszy o 10:30. Ofiary składane w Uroczystość Bożego Ciała przeznaczone są na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Osoby przygotowujące ołtarze porządkują także drogę przejścia procesji miedzy ołtarzami. Bardzo proszę o zaangażowanie i uczestnictwo w procesji w Boże Ciało jak i w czasie oktawy. osoby dorosłe i młodzież do feletronów i sztandarów, młodsze dziewczynki z DSM-u do niesienia poduszek. Rodziców proszę aby na procesje przyprowadzili dziewczynki do sypania kwiatów i małych chłopców dodzwonienia dzwonkami.
  2. W oktawie Bożego Ciała Msza Św. z procesją Eucharystyczną o godzinie 18:00
  3. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca czerwca, zapraszam o godz.17:30 na różaniec. Później Msza Św. i procesja.
  4. W przyszłą niedzielę, przezywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszam zwłaszcza na sumę odpustową o godz.10:30 . Uroczystość będzie celebrował ks. Profesor - Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Jacek Soprych. Po Mszy Św. zapraszam na obiad kapłanów z dekanatu oraz Radę Parafialną. Pozostałe Msze Św. jak zwykle wg. porządku niedzielnego. Przed sumą odpustową o godz.10:00 modlitwa różańcowa prowadzona przez Różę Różańcową.
  5. Zbiórka ministrantów i lektorów we środę po Mszy Św. Przygotowanie liturgii Bożego Ciała i odpustu. Obecność obowiązkowa. Spotkanie DSM-u w środę o godz.16:00.
  6. Dziękuję rodzinom dzieci przeżywającym Rocznicę I Komunii Świętej, sprzątającym kościół na dzisiejsza niedzielę i za ofiarę na kwiaty.
  7. Po Mszach Św. można nabywać " Gościa Niedzielnego"