01 stycznia 2024

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

1. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego: 7:30 9:00 10:30 15:00.  Na każdej Mszy św.  poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Jest to Diecezjalny Dzień Dzieła Misyjnego Dzieci. Składka  przeznaczona jest na cele misyjne. W tym dniu bardzo chciałbym zaprosić szczególnie na Msze o 10.30 i poprosić, aby kto tylko może ubrał strój jednego z wybranych mędrców, prośbę tą kieruje do całych rodzin dorosłych młodzieży i dzieci. Po Mszy św. przejdziemy w pochodzie. W tym dniu również będziemy gościć zespół góralski z Szalowej. Zespół przygrywał będzie na Mszy św. o godz 9:00 i 10:30.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek pierwszy piątek i pierwsza Sobota miesiąca stycznia.

3. W piątek od godziny 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa, akt oddania i Msza św  Serdecznie zapraszam.

4. W przyszłą Niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Po każdej Mszy św. dzieci przedstawią repertuar kolędy misyjnej i będą zbierać ofiary na cele misyjne bardzo proszę o ofiarność na ten cel.

5. Do chorych w tym miesiącu nie pojadę.

6. Do sprzątania Kościoła za tydzień proszę Filipczuk Marcin, Bator Mariusz , Tomasz Chowaniec

7. Od wtorku chcielibyśmy zacząć wizytę kolędowa i odwiedzić wszystkich, którzy sobie tego życzą. Dlatego Msze św we wtorek, środę będą rano. Bardzo proszę aby każdy kto chce w wyznaczonym dniu przyjąć księdza na chwilę zamkną psy i otworzył przynajmniej bramkę.  Chciałbym bardzo, żeby sąsiad do sąsiada księdza odprowadził. Chcielibyśmy też porozmawiać z wami o rodzinie o parafii o waszym spojrzeniu na sprawy Kościoła. Nie chcemy rozmawiać o sąsiadach chyba ze chcecie sąsiada pochwalić. Proszę też żebyście nie myśleli, że idziemy po kolędzie po pieniądze, jeśli ktoś tylko tak myśli proszę nas nie przyjmować, chcemy do waszych domów zanieś Boże Błogosławieństwo i kilka minut z Wami posiedzieć.

Kalendarium :

wtorek 2 stycznia

od godz. 13.00: Potoki od Gąsiorowski Józef do Chochołowicz Krzysztof

(Gąsiorowska Michalina , Włodek Stanisław, Tyrka Barbara, Rzepka Kazimierz, Baran Jan, Janocha Krystyna, Kieta Monika, Pęcak Tadeusz, Chochołowicz Krzysztof).

środa 3 stycznia

od 13.00 Nowe Osiedle od Bochenski Piotr  do Antoni Batko

( Bocheński Piotr Cetera Stanisław Molczyk Piotr Ziewacz Sławomir Kądziołka Kazimierz Burnat Jan Kanarek Marcin Gdalski Piotr Werle Józef Lewicki Marek, Batko Kamil Batko Antoni ).