Błonie 80, 33-113 Błonie 

kancelaria@parafiablonie.pl

Nasza 

Parafia

09 stycznia 2023

Niedziela Chrztu Pańskiego

  • Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły – w ciągu roku przed W. Postem. Dzisiaj po Prymarii nabożeństwo stanowe oraz zmiana tajemnic Różańcowych.

  • Od wtorku rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterska dlatego Msze św. w tym tygodniu z wyjątkiem piątku będą sprawowane o godz. 700 rano.

  • Drodzy parafianie chcielibyśmy wraz z ks Kazimierzem bardzo odwiedzić wasze domy i wasze rodziny aby do nich zanieść Błogosławieństwo Bożej Dzieciny. Postarajmy się zrobić co w naszej moczy jeśli jest to możliwe żeby na ta chwile w domu byli wszyscy domownicy. Chciałbym również aby wzorem ubiegłych lat z domu gospodarz odprowadzał księdza do sąsiada. To moje największe życzenie. Jeśli by ktoś nie chciał przyjąć ks po kolędzie niech nie czuje się z tym zakłopotany rozumiemy ze jęt to jego wola. Proszę tez na ten czas jeśli to możliwe zamknąć psa i uchylić bramkę.

Wizyta duszpasterska:

wtorek 10.01 od godz 1530:ks K. Poźniak Paweł, do Franczak Piotr

Ks P Ciesielski Grzegorz, do Tryba KIazimierz

środa 11.01. od godz. 15.00:

ks P. Korcel do Chochołowicz Krzysztof.

Ks. K Od Baut Janusz do Ciochoń Michal.

Czwartek 12.01. od godz. 15.30:

K K Skórka, do Szkopek Krzysztof.,

Ks P Ciesielczyk Stanisław, Beściak Robert.

Piątek 13.01. od godz. 16.00:

Ks P Brożek Anna, do , Stawarz Mirosław.

Sobota 14.01. od godz.9.30 Osiedle słoneczne Ks K od Państwa Grzywa a Ks pr. Od Latawski Robert.

  • W następną Niedzielę na Mszę św. o 1030 zapraszam młodzież. Przypominam że jest to obowiązkowe spotkanie dla uczniów przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania.
  • Składka z przyszłej – trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
  • Dziękuję rodzinom które zatroszczyły się czystość kościoła na Trzech Króli i dzisiejszą niedzielę i za ofiarę złożoną zamiast kwiatów. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali Uroczystość Trzech Króli. Rodzicom za udział i przyprowadzenie wystrojonych dzieci. Pani Gosi Latawskiej, Kasi Mazurek Martynie Latawskiej za przygotowanie strojów królewskich dla woźniców. Panu Robertowi i Markowi Latwaskim oraz Grzegorzowi Tadel Michałowi Tadel Grzegorzowi Surowcowi Dariuszowi i Sławomirowi Kawula za przygotowanie koni i jazdę w pochodzie składam serdeczne Bóg zapłać
  • Życzę wszystkim dobrej niedzieli.

 

 

Kontakt

Błonie 80, 33-113 Błonie

 

+48 609 941 624

 

kancelaria@parafiablonie.pl

Nr konta parafii

 

Parafia w mediach społecznościowych