Błonie 80, 33-113 Błonie 

kancelaria@parafiablonie.pl

Nasza 

Parafia

28 stycznia 2024

IV Niedziela zwykła

1.  Bardzo dziękujemy wraz z ks. Kazimierzem za miłe , dobre i gościnne przyjęcie nas przychodzących do Waszych domów z kolędowym błogosławieństwem. Chcąc Wam za ten czas serdecznie podziękować, w ramach odwzajemnienia i wdzięczności chciałbym zaprosić wszystkich seniorów Waszych rodzin na noworoczne spotkanie w domu seminaryjnym we wtorek. Spotkanie rozpoczniemy Msza Św. o godz. 16:30 sprawowana za Wasze rodziny i Waszych bliskich, a po Mszy Św. przeniesiemy się na salę na spotkanie z kolędą i między sobą. Proszę nie wzgardźcie naszym zaproszeniem i namówcie Waszych seniorów by skorzystali z zaproszenia. Zapraszam również Rade  Parafialną, Pana Organistę, Panią Dyrektor Szkoły, Pana Radnego Stanisława i Pana Sołtysa.  

 

2. W pierwszy czwartek miesiąca na godz. 17:30 zapraszam na nabożeństwo różańcowe za wstawiennictwem bł. ks. Romana Sitki , później Msza Św. Zapraszam szczególnie młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 

3. W piątek święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Św. z poświęceniem gromnic o godz. 7:00 i 18:00. W Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane wówczas na tacę przeznaczone są na rzecz klasztorów klauzurowych w naszej diecezji, oraz w tym miesiącu na misje z racji pierwszego piątku.  Do chorych pojadę po porannej Mszy Św. 

 

4. W pierwsza sobotę miesiąca o godz. 6:30 różaniec z rozważaniami później Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP.

 

5. Wszystkich dorosłych, którzy dysponują czasem zapraszam do pomocy przy rozbieraniu szopki zarówno w kościele jak i obok kościoła we wtorek  i w środę od godz. 8:00 rano. Wtedy też będzie sprzątanie Kościoła zamiast w sobotę. 

 

6. Zachęcamy do nabycia pracy katolickiej " Gościa Niedzielnego " przed Kościołem u ministrantów a także w zakrystii. 

​​​​​​​

 

Nr konta parafii

 

Kontakt

Błonie 80, 33-113 Błonie

 

+48 609 941 624

 

kancelaria@parafiablonie.pl

Parafia w mediach społecznościowych