Błonie 80, 33-113 Błonie 

kancelaria@parafiablonie.pl

Nasza 

Parafia

17 grudnia 2023

III Niedziela Adwentu

1. Po sumie katecheza parafialna dla młodzieży. Ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Dzisiejszą niedziela rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie Chrześcijańskie naszych rodzin.

 

2. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus. Zachęcam do licznego udziału w Roratach szczególnie dzieci i młodzież. W sobotę na roraty dzieci przynoszą plansze. Wylosowane dziecko, które nie opuściło rorat pojedzie w nagrodę na pielgrzymkę do Asyżu wraz z rodzicem ufundowana przez ks Kazimierza i prze zemnie. Zachęcam do nabywania opłatków wigilijnych w kościele.

 

3. Od jutra codziennie od godz.8 będziemy pracować przy tworzeniu żywej szopki oraz usuwaniu drzew przed Kościołem. Jeśli by ktoś z panów miał wolny czas i chciał pomóc za dobry obiad i czekoladę to serdecznie zapraszam. 

 

4. W czwartek  od go14.00 udamy się wraz  z DSM-em z życzeniami świątecznymi do chorych.

 

5. W piątek od godziny 8 będę odwiedzał z posługą sakramentalną do chorych. Tych chorych , których nie odwiedzam na pierwszy piątek proszę zgłosić w zakrystii.  

W piątek również dzień adwentowej spowiedzi w naszej Parafii od godziny 14.00- do 18.00 z przerwą od 1600 do16 .30. Bardzo proszę aby każdy kto tylko może przystąpił na święta do sakramentu pojednania. Dzieci będę spowiadał w każdy dzień przed Roratami.

 

6. W sobotę po roratach przedświąteczna zbiórka lektorów i ministrantów obecność obowiązkowa.

 

7. W niedzielę Wigilia Narodzenia Chrystusa. Z racji że wypada w niedzielę zapraszam wszystkich na Msze św. dopołudniowe. Popołudniu nie będzie już Mszy św. Bardzo proszę, aby wigilijnemu wieczorowi nadać godną i pełną chrześcijańskiej powagi oprawę. Zasiądźmy wspólnie w naszych rodzinach do wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie przeżycie religijne. Niech Wigilijnej Wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie dopuśćmy do podawania na wigilijny stół napojów alkoholowych, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.  Pomyślmy tez o tych , którzy ten wieczór będą przeżywać w samotności, może udałoby się zaprosić ich do siebie, albo podesłać im coś dobrego by w ten wieczór wiedzieli ze jesteśmy z nimi sercem. Pomyślmy tez o tych , korzy przezywają chorobę swoja lub bliskich w święta nie byli z tym wszystkim sami. 

 

8. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

 

 

Nr konta parafii

 

Kontakt

Błonie 80, 33-113 Błonie

 

+48 609 941 624

 

kancelaria@parafiablonie.pl

Parafia w mediach społecznościowych