Błonie 80, 33-113 Błonie 

kancelaria@parafiablonie.pl

Nasza 

Parafia

27 listopada 2022

I Niedziela Adwentu 

 • Dzisiaj w naszej parafii diecezjalny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja po prymarii do sumy o 10:30, po południu od 14:00 do Mszy o 15:00.

  Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. W Adwencie zapraszam na Mszę św. Roratnią ku czci Matki Bożej poprzedzoną śpiewem Godzinek o NMP pół godziny przed roratami, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 1800 , natomiast w soboty Roraty będą o godz. 700 rano.. W sposób szczególny zapraszam na Roraty dzieci z lampionami, a także zachęcam do przynoszenia serduszek bądź innych ozdób do losowania podpisanych imieniem i nazwiskiem oraz z której klasy. Choinka przy szopce będzie udekorowana tymi ozdobami, które są symbolem dobrych uczynków.

 

 • W tym tygodniu przypada I czwartek , I piątek i I sobota miesiąca grudnia.

  W czwartek spowiedź od 17:00 Na Roraty, i kolejne spotkanie duszpasterskie, zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy 6,7 i 8 oraz ich rodziców.

  W piątek spowiedź od 17:00 Po Mszy wieczornej nabożeństwo ku czci NSPJ. W sposób szczególny modlimy się za misje, złożymy ofiary na cele misyjne. Do chorych z posługą sakramentalną udam się od godz 8:00 Bliżej świąt również będzie wyjazd do chorych także dodatkowo zgłoszonych z racji Bożego Narodzenia.

 

 • Spotkanie wszystkich ministrantów, aspirantów i lektorów w sobotę o 10.00

 

 • W następną niedzielę na Mszę o 10:30 zapraszam wszystkie dzieci, na katechezę parafialną po Mszy św. podczas tej Mszy św. przyjmiemy w uroczysty sposób nowe dziewczynki do DSM-u. Zapraszam na ta Msze św. również ich rodziców.

 

 • Od dzisiaj po Mszach świętych Caritas rozprowadza chlebki Miłosierdzia oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalny koszt świecy to 8 zł. Błogosławieństwo opłatków w przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. W następną niedzielę ofiarami do puszek będziemy wspierać Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 • Dziękuję za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na ogrzewanie 3157 zł, także ofiary na fotowoltaikę i cele parafialne.

 

 • Dziękuję rodzinom, które zadbały o czystość naszego kościoła na tę niedzielę i za złożoną ofiarę na kwiaty. Za tydzień bardzo proszę: Przetacznik Henryk, Piekarz Zdzisław, Kołton Sławomir.

 

 • Dziękuje za zrobienie dekoracji adwentowej Pani Małgorzacie Latawskiej i Katarzynie Mazurek

 

 •  Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. „Gościa Niedzielnego” można nabyć u ministrantów przed kościołem.

 

 

Kontakt

Błonie 80, 33-113 Błonie

 

+48 609 941 624

 

kancelaria@parafiablonie.pl

Nr konta parafii

 

Parafia w mediach społecznościowych