03 grudnia 2023

1 Niedziela Adwentu

• Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Na Msze św o 10.30 zapraszam wszystkie dzieci.
  • Od jutra zapraszam na Mszę św. Roratnią ku czci Matki Bożej poprzedzoną śpiewem Godzinek o NMP pół godziny przed roratami, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 1800, natomiast w soboty Roraty będą o godz. 700 rano. Dzieci proszę o przynoszenie lampionów oraz serduszek z dobrym uczynkiem do losowania Figury Maryi .
  • Po Mszach św. możemy nabywać Wigilijne świece rozprowadzane przez Panie z Caritasu.
  •   W tym tygodniu przezywać będziemy pierwszy czwartek, za wstawiennictwem bł. Ks Romana modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z młodzieży naszej wspólnoty.  Na roraty w tym dniu szczególnie zapraszam młodzież z klasy 6, 7 i 8, w ramach comiesięcznych celebracji przed Sakramentem Bierzmowania.
  • W sobotę po Rororatach zbiórka ministrantów i lektorów.
  • W następną niedzielę na każdej Mszy św poświecenie opłatków Wigilijnych. Po Mszach św. ofiarami do puszek wesprzemy Kościół na wschodzie.
  • Serdecznie dziękuje za dekoracje adwentowa Pani Małgorzacie Latawskiej i Katarzynie Mazurek.
  • Dziękuje za sprzątanie kościoła i  ofiarę na kwiaty w tym tygodniu proszę   Sarad Stanisław, Stachura Jacek, Ślaga Marcin