Błonie 80, 33-113 Błonie 

kancelaria@parafiablonie.pl

Nasza 

Parafia

01 stycznia 2023

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

  • W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego: 730 900 1030 1500. Na każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Jest to Diecezjalny Dzień Dzieła Misyjnego Dzieci. Składka przeznaczona jest na cele misyjne. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. W dniu ty jeśli będzie dobra pogoda zapraszam na pochód Trzech Króli. Bardzo proszę dzieci aby się przebrały w stroje Królewskie a jeśli będą chcieć uczestniczyć w takim pochodzie proszę aby były dobrze i ciepło ubrane.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I Piątek i I Sobota stycznia. Spowiedź z racji I piątku stycznia, który przypada w Trzech Króli będzie w czwartek od godz. 1700. Na Mszę św. w czwartek na godz 1800 przychodzą uczniowie kl VI VII i VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania. W dniu tym rozpoczynamy od tego roku modlitwę o powołania za wstawiennictwem bł Księdza Romana Sitki. Serdecznie zapraszam.
  • W przyszłą Niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Na prymarię zapraszam wszystkich członków Żywego Różańca na naukę stanową i zmianę tajemnic różańcowych. W dniu tym dziewczynki z DSM przedstawią kolędę Misyjną po każdej Mszy świętej i przy tej okazji będę zbierać ofiary zamiast kolędowania misyjnego po domach. Bardzo serdecznie proszę o wsparcie tego dzieła.
  • W sobotę o godz. 10.00 zbiórka aspirantów ministrantów i lektorów.
  • Dziękuję za ofiary złożone przy okazji opłatków na stół wigilijny. Po odliczeniu kosztów nabycia opłatków ofiary wyniosły 950zł. – Bóg zapłać. Przeznaczone będą dla DSM i młodzieży.
  • Dziękuję za troskę o czystość kościoła na tę niedzielę rodzinom sprzątającym i za złożoną ofiarę zamiast kwiatów za tydzień bardzo proszę. Tyrka Franciszek, Golonka Grzegorz, Sorota Adam.

 

Kontakt

Błonie 80, 33-113 Błonie

 

+48 609 941 624

 

kancelaria@parafiablonie.pl

Nr konta parafii

 

Parafia w mediach społecznościowych