Błonie 80, 33-113 Błonie 

kancelaria@parafiablonie.pl

Nasza 

Parafia

24 lutego 2023

Przyjacielu, po coś przyszedł?

Dziś razem z Jezusem Chrystusem, mamy szansę zacząć wspólną drogę. To właśnie teraz w okresie postu uczestnicząc w drodze krzyżowej możemy poczuć w sercach ogromne cierpienie jakie podarował nam wraz z końcem swojego żywota Syn Boży, aby spełniło się Pismo. Męki jakiej doznał dziś nie przeżył by żaden z nas, dlatego w czasie postu jesteśmy winni do przemyśleń, prawdziwego i głębokiego rachunku sumienia, do podsumowania czy w naszym codziennym życiu postępujemy należycie? Czy wystarczająco kocham Boga? Czy jestem mu wdzięczny za codzienny sukces: że się obudziłem, że mam pracę, że bliscy są przy mnie, a ja mam do kogo się odezwać? 

Jest to też czas szansy na otwarcie swoich oczu, swojego serca i dostrzeżenie, że wokół nic nie dzieje się z woli ludzi tylko z woli Bożej.

Nawracajcie się, wzywa! Wierzcie w Ewangelię! Niech każdy kto tu zajrzał, choć raz spróbuje przeczytać Pismo Święte, jeśli czegoś nie rozumie, to żaden wstyd po to jest kapłan naszej parafii aby pomóc każdemu z nas zrozumieć siebie a przede wszystkim uwierzyć w siebie. Niech każdy po tym czasie spojrzy na siebie z takimi wartościami aby mógł zakopać wszelkie spory głęboko w ziemi i uśmiechnął się do każdego ze swojego otoczenia. Wtedy z czystym sercem  będziemy mogli powiedzieć, że zebraliśmy kolejne owoce Jego odkupienia za nasze grzechy. Znajdziesz też odpowiedź na pytanie "Przyjacielu, po coś przyszedł?".

Tego życzę sobie i każdemu z Was. Amen

 

Dzisiejsza droga krzyżowa ofiarowana w intencjach cierpienia Ukraińców w rocznicę wybuchu wojny. 

 

Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 i godz. 20:00

 

Kontakt

Błonie 80, 33-113 Błonie

 

+48 609 941 624

 

kancelaria@parafiablonie.pl

Nr konta parafii

 

Parafia w mediach społecznościowych