25 grudnia 2022

Żywa i ruchoma szopka

Zapraszamy na żywą szopkę przy kościele w Błoniu oraz chwilę modlitwy przed ruchomą szopką w naszej Świątyni.

Jak co roku z inicjatywy proboszcza ks. Piotra Barczyka, parafianie oraz pracownicy gospodarstwa seminaryjnego zbudowali żywą szopkę, w której oprócz stajenki ze Świętą Rodziną, możemy zobaczyć konie, kuce, owce, gościmy również egzotyczne zwierzęta jak alpaka czy wielbłąd dwugarbny, kica tez uroczy króliczek. W kościele przy ołtarzu zobaczymy ruchomą szopkę przygotowaną przez parafian naszej wspólnoty. Te piękne zwyczaje stały się już tradycją w Błoniu, a obie szopki z roku na rok powiększają swoje zasoby stając się coraz piękniejsze. Największą nagrodą dla twórców są głosy zachwytów usłyszane podczas zwiedzania obu miejsc.

Serdecznie zapraszamy, do pamiątkowego zdjęcia w prawdziwych saniach.