24 marca 2024

Niedziela Palmowa

1.Poświęcenie palm przed sumą Dziękuję Panom za śpiew Męki Pańskiej. Dzisiejsza składka na Gorzkich Żalach będzie na kwiaty i dekorację ciemnicy i grobu. W Wielkanoc składka inwestycyjna.

2.Do chorych, których odwiedzam na Pierwszy Piątek oraz tych , którzy  sobie tego życzą udam się w Wielki wtorek od godz. 8.00.

3. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego przez Zelatorów Róż Różańcowych. Bóg zapłać. Dziękuję wszystkim , którzy wspierają modlitwa , ofiarami i wszelkimi darami naszych gości z Ukrainy. Dziękuję Panią z parafialnego Caritasu, za wykonanie i rozprowadzenie  Palm Wielkanocnych. Dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli i zaangażowali się w inscenizacje Plenerowej Drogi Krzyżowej.

4.Spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów  będzie w czwartek o godz. 1000. Bardzo proszę Lektorów Seniorów o włączenie się w Liturgie Wielkiego tygodnia. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się również próba warty strażackiej przy grobie Pańskim.

Triduum

5. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Obrzędy Wielkoczwartkowe rozpoczną się Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Po zakończonej Mszy przeniesienie Najśw. Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 2100.

6. W Wielki Piątek

· 900 – Droga Krzyżowa dla dzieci i wszystkich chętnych.

· 1500 – Koronka do miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Nowenny przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia

· 1800 -  Liturgia  Wielkiego Piątku.

· 2100 – Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich chętnych

Adoracja przy ciemnicy w Wielki Piątek rozpocznie się od godz.700. Uczestniczymy w adoracji w czasie którym uznamy za stosowny. Proszę się postarać aby przez cały dzień byli wierni, którzy czuwają przy ciemnicy i w sobotę przy Grobie Pańskim.  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły oraz abstynencja od napojów alkoholowych. Jak co roku na ten dzień przyozdabiamy krzyże i kapliczki na terenie Parafii. Ofiary złożone przy adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą.

7.  W Wielką Sobotę

• 700  - rozpoczęcie adoracji przy Grobie Pańskim.
  • święcenie pokarmów o godz. 1000, 1100, 1200.

· 1500 – Koronka do miłosierdzia Bożego i  Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia

• 1900 – Liturgia Wigilii Paschalnej – przynosimy świece.

Od godz 1600 do 1700 sprzątanie kościoła.

8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja Rezurekcyjna będzie o godz 600.    Na procesję proszę przygotować  sztandary i feretrony już w sobotę po skończonej liturgii. W Wielkanoc będzie jeszcze Msza św. 1030 i 1500

Nie będzie Mszy św. o godz. 900

9. Dziękuję rodzinom, które zatroszczyły się   o czystość kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę zamiast kwiatów. Stefańczyk Leszek, Kot Władysław, Lesiński Jan, Rybak Mariusz,