25 lutego 2024

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj składka przeznaczona na WSD w Tarnowie. Dziś także składamy ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Zachęcam dziś szczególnie do modlitwy w intencji misji i misjonarzy.

2. Droga krzyżowa w piątek o 17:30 i 20:00 pół godziny wcześniej prywatna adoracja Najśw. Sakramentu. Jest to również Pierwszy piątek miesiąca Marca. Spowiedź z racji Pierwszego Piątku o godz. 17.00. Do chorych udam się o godz. 8.00.

3. W Pierwsza Sobotę Msza św. o godz. 18.00,  pół godz. wcześniej zapraszam na Różaniec. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów i lektorów.

4. Za tydzień w niedziele po Gorzkich Żalach i Mszy św. spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii wraz z rodzicami

5. Ważnym elementem przeżywania czasu pokuty, oprócz postu i modlitwy jest jałmużna. Możemy wspierać potrzebujących m in. przez:

• Nabywanie baranków wielkanocnych i paschalików które będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę przez Caritas w cenie minimum 10 zł
  • Składanie ofiar do skarbonki św. Antoniego.

5. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszam: Kawula Piotr, Kucharski Piotr, Skubisz Grzegorz.

6. .Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. „Gościa Niedzielnego” można nabyć u ministrantów przed kościołem.